צרו קשר ונחזור בהקדם

בבאר שבע העסקים ירוקים

העסקים בבאר שבע הופכים לירוקים זאת במסגרת תוכנית עסקים ראשונה מסוגה בישראל שמתחילה כעת בבאר שבע להפוך את העסקים לירוקים תוך מתן תמריצים ליווי צמוד והסברה שאמורים להביא לחסכון כלכלי לעסקים ולשרת את איכות הסביבה והחיים של התושבים בעיר.
 
 
בבאר-שבע העסקים ירוקים
 
העסקים בבאר שבע הופכים לירוקים זאת במסגרת תוכנית עסקים ראשונה מסוגה בישראל שמתחילה כעת בבאר שבע להפוך את העסקים לירוקים תוך מתן תמריצים ליווי צמוד והסברה שאמורים להביא לחסכון כלכלי לעסקים ולשרת את איכות הסביבה והחיים של התושבים בעיר.
 
הפרויקט כאמור, ראשון מסוגו בארץ, לו חברו גופים מקומיים וממשלתיים רבים, משתלב בחזון לפיתוח בר-קיימא שמקדמת העירייה ומבקש לקדם את הכלכלה המקומית על ידי מיפוי סביבתי של העסקים בעיר, הדרכה, ייעוץ וליווי של בתי העסק לשימוש מושכל במשאבים והפחתת הפליטות ויסוד תו ירוק עירוני.
העיריה תעניק תמריצים לעסקים ירוקים, תסייע להם ותלווה אותם על מנת שיפחיתו זיהום ובכך גם יחסכו ויתייעלו, דבר שיביא להם רווח כלכלי. בנוסף משיקה העיר תו ירוק לעסקים שיהווה אף הוא מינוף חשוב לפרויקט העירוני.
בשנתיים האחרונות מובילה הנהלת העיר באר-שבע חזון עירוני לקַיָּמוּת על פיו בעשור הקרוב תהיה באר-שבע עיר מטרופולין דרומית, המבוססת על תכנון, פיתוח וניהול ברי קיימא בכלל ההיבטים העירוניים. כחלק מתוכנית זו, הנהלת העיר, בשיתוף המשרד להגנת הסביבה, משרד התעשייה המסחר והתעסוקה, הרשות לפיתוח הנגב, ארגוני הסוחרים בעיר, מרכז לטיפוח היזמות בבאר-שבע, ארגוני סביבה, מוסדות אקדמיים וחברות תעשייה בנגב, השיקו בימים אלו תוכנית עירונית ייחודית ליירוק עסקים. במסגרת התוכנית, שהיא כאמור, ראשונה מסוגה בארץ, העסקים המקומיים נדרשים לבחון את השפעתם על איכות הסביבה ולבצע צעדי התייעלות המונעים משיקולים כלכליים וסביבתיים גם יחד. התוכנית זוכה לתמיכה וליווי מלא של העירייה והשותפים השונים ותחל בפיילוט ברחוב קק"ל בעיר העתיקה בבאר-שבע שמאופיין במסחר מעורב של בעלי עסקים קטנים ובמתחם הקניות המרכזי במזרח העיר.
התוכנית כוללת מיפוי סביבתי של העסקים בעיר על בסיס שימוש במשאבים ופליטות; הדרכות, סדנאות וימי עיון לבעלי עסקים בנושא איכות הסביבה ויירוק העסק; פיתוח כלכלה מקומית ויצירת קשר בין בעלי העסקים והתעשייה בנגב; ליווי צמוד של העסקים בהכנת תוכנית אישית ליירוק העסק וביישומה, ויסוד תו עירוני ירוק לעסקים.
פרופ' עדי וולפסון, מהמרכז לתהליכים ירוקים במכללה האקדמית להנדסה סמי שמעון ומיוזמי התוכנית, מסביר כי פיתוח בר-קיימא הוא פיתוח המשקלל היבטים סביבתיים, חברתיים וכלכליים יחד כמנוף לפיתוח מקומי ובינלאומי. המטרה היא לענות על הצרכים העכשוויים מבלי לפגוע בצרכים של הדורות הבאים. לכלכלה בכלל ולכלכלה המקומית בפרט יש תפקיד חשוב בקידום תחומים אלו והעסקים המקומיים יכולים להיות זרז לקידום של פיתוח בר-קיימא. מטרת התוכנית לחשוף את בעלי העסקים להזדמנויות עסקיות חדשות ולמנופים לפיתוח ולהטמיע אחריות סביבתית אצל כלל האוכלוסייה בעיר.
סגן ראש עיריית באר-שבע ומחזיק תיק העסקים בעיר ומוביל התוכנית, מר טל אלעל, מציין כי התוכנית ליירוק עסקים משתלבת עם מספר רב של תוכניות שמובילה העירייה לרבות הטבות ותמריצים לבעלי עסקים ותוכניות לטיפוח המרחב העירוני ולניהול הפסולת בעיר. "אני תקווה כי התוכנית תהווה גשר נוסף בין הרשות והתושבים לקידום איכות החיים והסביבה בבאר-שבע ותקדם את העסקים בעיר כדי שיהיו כלכלים יותר." מוסיף טל אל-על.
 
פרסום ראשון :10/02/2011 16:26:34
עדכון אחרון :10/02/2011 16:33:45
גרסה להדפסה
עדכונים אחרונים
מכרז פומבי 100/2019
מכרז לביצוע עבודות פיתוח ושדרוג תשתיות באזור התעשייה הצפוני מתחמי מכתשים ועתירות ידע בעיר באר שבע
מכרז פומבי 104/2018
יעדים, החברה העירונית לפיתוח עסקי באר-שבע בע"מ בשיתוף עם מי שבע תאגיד אזורי למים וביוב בע"מ מזמינים בזאת לקבל הצעות למכרז פומבי 104/2018- מכרז לביצוע עבודות פיתוח ושדרוג תשתיות ברחובות פנחס החוצב ויוסף הבורסקאי בעיר באר-שבע.
מסמכי המכרז יו