צרו קשר ונחזור בהקדם

למבקרי יריד ההתיישבות: פארק ההיי טק בבאר שבע

פארק היי טק בבאר שבע הוא היחידי מסוגו בישראל שבו אוניברסיטה ועיריה שותפות לפארק ההולך ומוקם. לרגל יריד ההתיישבות למעוניינים לקבל פרטים על אפשרויות תעסוקה בפארק היי טק ניתן לפנות: sima@br7.org.il

לרגל יריד ההתיישבות 2011

פארק היי-טק המשותף לעיריית באר שבע ולאוניברסיטת בן גוריון

למעוניינים בפרטים לגבי תעסוקה  לחצו כאן

 

פארק היי טק בבאר שבע ממוקם בצמוד לאוניברסיטת בן גוריון ולשכונת רמות, הנחשבת למבוססת בעיר. פארק ההיי טק מוקם במיקום הטוב ביותר שיש כיום לפארק תעשייתי או היי טק במדינת ישראל.

 בצמוד לפארק תחנת רכבת צפון של האוניברסיטה. משרד התחבורה הקצה בימים אלה 25 מיליון ₪ להקמת גשר עילי להולכי רגל שיחבר את היורדים בתחנת הרכבת ישירות לפארק היי טק. הסכום כבר הועבר ואושר בעיריה.

בעוד שנה תסתיים הנחת המסילה הכפולה בין באר שבע לתל אביב וארבע רכבות יצאו בכל שעה הלוך ושוב. מרחק הנסיעה יקוצר ל- חמישים דקות בלבד. בכך מוחקת באר שבע את המושג פריפריה ומציבה את פארק היי טק שלה כנוח ונגיש.

על הפארק:

פארק ההיי טק משותף לעיריית באר שבע, אוניברסיטת בן גוריון חברת "גב ים" בע"מ וחברת KUD האמריקאית המתמחה בבנייה ושיווק של מתחמים גדולים ופארקים דומים בעולם. הפארק מוקם על רקע הפוטנציאל העצום שיש לבאר שבע כעיר שבה לומדים כיום מעל 30 אלף סטודנטים ומאות מוסמכים מדי שנה בתחום ההנדסה ונחשבים למובילים ומצטיינים בתחומם. הפארק אמור לתת מענה לאותם בוגרים.

פארק היי טק משתקע על פני  כ- 350 דונם. חלק ממנו כבר שווק לטובת בית הספר למחשבים ממר"ם ולאגף התקשוב של צה"ל. המעבר שלהם יסתיים עד 2017 ואושר בממשלה ותוקצב על ידי משרד האוצר בשיתוף ובהחלטת משרד הביטחון.

הפארק פותח על ידי החברה הכלכלית לפיתוח באר שבע והושקעו בו 16 מיליון ₪ בתשתיות . עבודות התשתיות הסתיימו.

באחרונה אושרו והתקבלו היתרי הבניה לבניין הראשון ובנייתו תחל בימים הקרובים. בניין ראשון יהיה בגודל של 10 אלף מ"ר. בנייתו תסתיים בעוד שנה וחצי. הבניה היא ברמה גבוהה מאוד, בניה ירוקה, ניצול אנרגיה מירבי ועוד אלמנטים מודרניים המתקדמים ביותר בעולם כיום. בניין שני ייבנה בד בבד עם התחלת הבניין הראשון.

הפארק יכלול בית מלון לעסקים, מרכז הקונגרסים והמבנים שישמשו כאמור את חברות ההיי טק.

חברות היי טק שכבר יעברו לפארק הם דויטשה טלקום וחברת EMC. בימים אלה מתנהלים מו"מ לקראת הסכמים עם חברות נוספות הנמצאות בהליך לקבלת אישור מענקים בתמ"ת.

פארק ההיי טק נועד למרכזי פיתוח ולא למפעלי ייצור.

מצב ביניים- בשלב זה של הקמת הבניין הראשון, ניתן לעבור מיידית לבאר שבע למשרדים בעיר באופן זמני. יש אפשרות לקבל מקום בתוך האוניברסיטה באופן חלקי ובתיאום, כמו כן מציאת משרדים מתאימים בעיר. בכל אופן הנהלת הפארק מטפלת ומלווה את חברת היי טק בכל הנושא הזה למציאת פתרון ביניים של משרדים על מנת לא לעכב מעבר של פתיחת מו"פ כולל התאמת משרדים, התאמת בינוי וליווי עד לפרט האחרון.

 

יתרון אקדמי

פארק היי טק בבאר שבע הוא היחידי מסוגו לפחות בישראל שבו אוניברסיטה שותפה לפארק והינה חלק מהתפתחות החברות שיפעלו בו. יתרה מכך, האוניברסיטה מוכנה להקצות ולפתח מסלולי לימוד שיותאמו לחברות היי טק בפארק, על מנת שהבוגרים יגיעו לחברות עם ההכשרה המיוחדת אותה תבקש חברת היי טק, דבר שיש לו יתרון רב בגיוס סטודנטים מתאימים.  בנוסף פועלת האוניברסיטה והעיריה בשיתוף עם המכללה האקדמית להנדסה בעיר. לאוניברסיטת בן גוריון מוניטין מוכח של רמת לימודים גבוהה מאוד וכר ללימוד תחום הנדסת התוכנה מהטובים ביותר בארץ ואף בעולם. החיבור של חברת   היי טק לאוניברסיטה בנושא זה הינו יתרון רב שמקבלת חברת היי טק.

יתרון בתנאים

באר שבע מוגדרת כאזור עדיפות א' בהיי טק. יחד עם התמ"ת ישנן הטבות רבות בהתאם למספר העובדים שהחברה מתכוונת ולגייס במהלך השנים.

מדובר במסלול שכר גבוה בתוך מסלול מיזמים לפיתוח הפריפריה (הוראת מנכ"ל 4.18). המסלול נותן סיוע בסבסוד שכר לחברות שמעסיקות עובדים ברמות שכר גבוהות באזורי הפריפריה.

תנאי סף לכניסה למסלול הוא העסקת לפחות 15 עובדים בעלות שכר הגבוהה פי 2.5 מהשכר הממוצע במשק, כאשר רמת הסיוע יכולה להגיע עד 40% מעלות השכר לאורך ארבע שנות ההתחייבות. המסלול מתאים בעיקר לחברות היי-טק או לחברות תעשייתיות אשר מעוניינות להקים או להרחיב את הפעילות שלהן בפריפריה. מדובר בשכר אשר נמצא תחת פיקוח של המדינה מאחר שהחברות המדוברות מקבלות מהמדינה סיוע.

בנוסף הטבות ארנונה ואחרות בהתאם לחוק עידוד השקעות הון ומעמדה של באר שבע כפיתוח א'.

 

יתרון עירוני

עיריית באר שבע רואה חשיבות עליונה בקידום פארק היי טק כמחולל שינוי בהתפתחות העיר אותו מוביל ראש העיר רוביק דנילוביץ'. עיריית באר שבע מתגייסת למען חברות היי טק בטיפול בכל נושא שקשור בהקמת מרכז הפיתוח בפארק. עיריית באר שבע מקימה בימים אלה מרכז עירוני מיוחד שמטפל בחברות בכל נושא ועניין כאשר אותה חברה לא אמורה לעסוק בכך או להתרוצץ בין משרדים, אלא יש לה כתובת אחת ואיש קשר שמטפל בכל התחומים העירוניים. הטיפול הוא בכל נושא שעולה או כל בעיה שיש לפתור.

יש לציין כי עיריית באר שבע והאוניברסיטה אינן רואות את עצמן אחראיות או מחויבות לסייע לחברות היי טק שיבחרו מקומות אחרים בדרום ולא בפארק היי טק המשותף.

 

 

חברת EMC

חברת EMC המקימה מרכז פיתוח בפארק ההיי-טק של אוניברסיטת בן-גוריון. הם מגייסים בשלב ראשון  200 עובדים חדשים שיעסקו בפיתוח טכנולוגיות מתקדמות. הגיוס משותף ובסיוע האוניברסיטה והעיריה. תוך זמן קצר גויסו עשרות עובדים מוכשרים מעבר לציפיות החברה.

 

פרסום ראשון :16/10/2011 10:09:13
עדכון אחרון :16/10/2011 15:20:14
גרסה להדפסה
עדכונים אחרונים
מכרז פומבי 100/2019
מכרז לביצוע עבודות פיתוח ושדרוג תשתיות באזור התעשייה הצפוני מתחמי מכתשים ועתירות ידע בעיר באר שבע
מכרז פומבי 104/2018
יעדים, החברה העירונית לפיתוח עסקי באר-שבע בע"מ בשיתוף עם מי שבע תאגיד אזורי למים וביוב בע"מ מזמינים בזאת לקבל הצעות למכרז פומבי 104/2018- מכרז לביצוע עבודות פיתוח ושדרוג תשתיות ברחובות פנחס החוצב ויוסף הבורסקאי בעיר באר-שבע.
מסמכי המכרז יו