צרו קשר ונחזור בהקדם

55 דקות באר שבע תל אביב

שודרג קו הרכבת באר שבע תל אביב למרחק נסיעה של 55 דקות בלבד, הקו ילך וישתפר ויתווספו בו רכבות נוספות. ראש העיר רוביק דנילוביץ´: "המושג פריפריה נמחק." שר התחבורה ישראל כץ מתכוון להמשיך ולהשקיע בתשתיות התחבורה בין באר שבע לתל אביב ולערים נוספות


מקרבים את הפריפריה למרכז: רכבת ישראל חנכה היום מסילה חדשה, המחברת בין תל אביב לבאר שבע, שמציעה נסיעה בין שתי הערים - בפחות משעה. יצויין, כי עד כה נמשכה הנסיעה בין באר שבע לתל אביב כשעה וחצי בממוצע. קיצור זמן הנסיעה מתאפשר הודות לעבודות תשתית שכללו את יישור התוואי והכפלת המסילה, והן מאפשרות העברת מספר גדול יותר של רכבות וקיצור משמעותי של משך הנסיעה.
המסלול החדש נחנך במעמד שר התחבורה ישראל כץ, ראש העיר באר שבע רוביק דנילוביץ' ומנכ"ל רכבת ישראל בועז צפריר. "שדרוג הקו יקרב את הפריפריה למרכז הארץ וירחיב את אפשרויות המגורים והתעסוקה של תושבי הדרום והנגב", אמר השר כץ, והוסיף: "הקו החדש צפוי להעלות את ערך הנדל"ן ביישובים הסמוכים לתוואי הרכבת". שדרוג המסילה כולל 19 הפרדות מפלסיות ועשרות גשרים, כדי לעמוד בכמות הרכבות המתוגברת הצפויה לעבור בקו החדש.
עוד הודיע שר התחבורה, כי פעילותה של הרכבת בקו המדובר תתוגבר ל-24 שעות ביממה, בדומה לקו נהריה-נתב"ג. השר כץ אף ציין כי רכבת ישראל תתגבר בחודשים הקרובים את הקווים המובילים לנמל התעופה - גם בלילות.

רוביק דנילוביץ', "זה יום חג. סוף סוף מובן שבאר שבע נמצאת במרכז הארץ. אני מאמין שתהיה רכבת ישירה לבאר שבע בלי תחנות שתגיע לתל אביב ב42 דקות. באר שבע זמינה, באר שבע מרכז הארץ. אין יותר פריפריה בישראל",

מנכ"ל רכבת ישראל בועז צפריר אמר, כי "רכבת ישראל משיקה הקו המהיר לבאר שבע, פרויקט שהינו בשורה עצומה לתושבי הדרום ושצפוי לחזק את יישובי הדרום ולקרב את הפריפריה למרכז".

 

פרסום ראשון :16/07/2012 10:23:36
עדכון אחרון :16/07/2012 11:43:09
גרסה להדפסה
עדכונים אחרונים
מכרז פומבי 100/2019
מכרז לביצוע עבודות פיתוח ושדרוג תשתיות באזור התעשייה הצפוני מתחמי מכתשים ועתירות ידע בעיר באר שבע
מכרז פומבי 104/2018
יעדים, החברה העירונית לפיתוח עסקי באר-שבע בע"מ בשיתוף עם מי שבע תאגיד אזורי למים וביוב בע"מ מזמינים בזאת לקבל הצעות למכרז פומבי 104/2018- מכרז לביצוע עבודות פיתוח ושדרוג תשתיות ברחובות פנחס החוצב ויוסף הבורסקאי בעיר באר-שבע.
מסמכי המכרז יו