צרו קשר ונחזור בהקדם

הצלחה לפרויקט יירוק עסקים

17 בעלי עסקים שונים בעיר קיבלו מידי יעדים החברה העירונית לפיתוח עסקי ומעיריית באר שבע תעודת עסק ירוק, זאת במסגרת סיום פיילוט חשוב שנערך בשנת 2012 שבחן את נושא יירוק עסקים בעיר

במסגרת הפרויקט עסקים יוכלו לחסוך כסף בתפעול העסק ובכך לגרום להם לבצע שינוי, זאת תוך כדי ליווי העסק ובסיועם של גורמים שונים.

עסק ירוק הוא עסק הפועל מתוך מודעות ומחויבות סביבתית-חברתית ומיישם אותה הלכה למעשה. עסק שכזה מביא עימו ערך מוסף ללקוחות, לעובדים ולסביבה ופותח הזדמנויות עסקיות חדשות לצד אפשרויות לחסכון כלכלי בניהול ובתפעול העסק.

העקרונות הבסיסיים לירוק העסק הם: בחינת מעגל החיים של כל פעולה בעסק והשפעתו על הסביבה, שימוש מושכל במשאבים, צמצום הפליטות וההשפעה הסביבתית של העסק, בחינת  יחסי הגומלין בין העסק לגורמי חוץ כגון ספקים ולקוחות, הגברת המעורבות הקהילתית - סביבתית של העסק והכנת תוכנית פעולה לטווח הקצר והארוך.

כל זאת נעשה בהתאם לחזון של  ראש  עיריית באר-שבע, רוביק דנילוביץ'  להוביל ולקדם התנהלות סביבתית בעיר.

חברת יעדים שלקחה תחת אחריותה את הנושא גייסה לצורך העניין פרויקטור מיוחד, גפן טולדנו  וכן את פרופסור עדי וולפסון המשמש יועץ לנושא. בפרויקט השתתפו גורמים נוספים ובהם הקק"ל, מכללת סמי שמעון, אוניברסיטת בן גוריון וכן סיוע מחברת כי"ל.

הפיילוט הסתיים בהצלחה רבה אותו סיימו 17 בעלי עסקים בעיר ובהם:

בית מרקחת הנגב, מועדון הטרמינל, משרד עו"ד כהן ערב, המקסיקני, מפעל בטון סולל בונה, מסעדת ספגטים, קפה קפה, רולדין, יוגורטרייה, בלה פיצה פסטה בר, ג'וני קריספי, מכללת רידמן, קפה רינגלבלום, מסעדת סוואמי, מכבסת בועות , מאפיית אורן ועוד.

בעלי העסקים שסיימו את הפרויקט חסכו למעשה תוך כדי הליווי שלו עשרות אחוזים בהוצאות השוטפות במקביל לשמירה על איכות סביבה ובכך גם הביאו לתרומה חשובה לקהילה.  לאור הצלחת הפיילוט החליטו בחברת יעדים ובעיריה על פיתוח הפרויקט לשנת 2013. בימים אלה יש מגעים עם גופים גדולים נוספים  להשתתף בסיוע לפרויקט כמו חברת חשמל ועוד.

בטקס שנערך למשתתפי הפרויקט  בעיריית באר שבע, אמר ראש העיר רוביק דנילוביץ':  "זוהי הוכחה שאפשר להצליח ולשנות את פני העיר ישנם דברים שצריך לשנות בתפיסה ובחשיבה, זה בא לידי ביטוי מובהק בתופעת המחזור העירונית- באר שבע היא העיר הממחזרת ביותר בישראל, כל זאת אחרי שכולם היו נורא סקפטיים לגבי סיכויי ההצלחה של פרויקט המחזור העירוני. "

טל אל על, מחזיק תיק הרישוי ופיתוח העסקים בעירייה, שהוביל את הפרויקט מימיו הראשונים, פנה לאנשי העסקים בדבריו: " אין לי ספק שיותר ויותר עסקים ייכנסו לפרויקט, יפעלו למען איכות הסביבה וישתתפו בתפיסת העולם שמובילה העיר באר שבע. נושא איכות הסביבה אינו שייך לעשירון העליון, איכות הסביבה נוגעת בחיי כל אחד מאיתנו".

סימה כחלון, מנכ"לית חברת יעדים האחראית על הפרויקט אמרה: "הובלנו את העסקים, בסופו של תהליך כל עסק קיבל דו"ח המלצות לשיפור התייעלות אנרגטית, וזוהי רק ההתחלה לקראת כניסתם של עסקים נוספים בשנה הקרובה".

פרופ' עדי וולפסון, היועץ המדעי של הפרויקט, חידד ואמר כי הפרויקט עתיד להתפתח ולהתרחב: "הפרויקט נולד מעיקרון של שיתוף פעולה, אנחנו מכוונים למשהו רחב ומושרש. נלמד את הקשיים, נאתר השותפים הפוטנציאלים ונייצר משהו שכולם ירצו להצטרף אליו."

בשנת 2013 מתכוונים בעיריה ובחברת יעדים להרחיב את הפרויקט ל-50 עסקים נוספים ולאחר מכן להמשיך ולהרחיבו לעסקים רבים נוספים

פרסום ראשון :10/01/2013 16:49:24
עדכון אחרון :10/01/2013 16:54:46
גרסה להדפסה
עדכונים אחרונים
מכרז פומבי 100/2019
מכרז לביצוע עבודות פיתוח ושדרוג תשתיות באזור התעשייה הצפוני מתחמי מכתשים ועתירות ידע בעיר באר שבע
מכרז פומבי 104/2018
יעדים, החברה העירונית לפיתוח עסקי באר-שבע בע"מ בשיתוף עם מי שבע תאגיד אזורי למים וביוב בע"מ מזמינים בזאת לקבל הצעות למכרז פומבי 104/2018- מכרז לביצוע עבודות פיתוח ושדרוג תשתיות ברחובות פנחס החוצב ויוסף הבורסקאי בעיר באר-שבע.
מסמכי המכרז יו