צרו קשר ונחזור בהקדם

לומדים ממודל ירוק העסקים בבאר שבע

באר שבע ירוקה: אורחים מהמחלקה לאיכות הסביבה בעיריית ירושלים הגיעו לביקור ביעדים- החברה העירונית לפיתוח עסקי בבאר שבע, על מנת ללמוד את תחום יירוק העסקים ההולך ומתפתח בעיר.

חברי המשלחת הירושלמית שכללו שבעה נציגים התארחו  במשרדי יעדים-החברה העירונית לפיתוח עסקי באר שבע. במהלך המפגש סקרה בפניהם מנכ"לית החברה, סימה כחלון, את תנופת העשייה והפיתוח הנרחב ברחבי העיר באר שבע במגוון פרויקטים וכן את התפקיד אותו ממלאת חברת יעדים להבטחת פיתוח עסקי בר קיימא בעיר.

 בין פעולותיה של חברת יעדים , וכחלק מחזון העיר באר שבע , מקדמת החברה  התייעלות אנרגטית בקרב העסקים בעיר ומפעילה גם מיזם ייחודי לשיפור ההתנהלות הסביבתית בקרב עסקים קטנים- פרויקט "יירוק עסקים".

רונית איבגי, מתאמת הקיימות העירונית בבאר שבע , פירטה על העשייה הענפה בתחום איכות הסביבה והאופן שבו פרויקט "יירוק עסקים" משתלב בחזון לקיימות עירונית. 


יועץ הפרויקט, פרופ' עדי וולפסון, ציין כי הובלת התהליך על ידי העירייה נעשתה תוך יצירת קואליציה רחבה של גופים בעלי נגיעה לתחום אשר פעלו בשיתוף פעולה, בנוסף הדגיש כי בחינת ההשפעה הסביבתית של כל עסק מחייבת התייחסות לליבת העשייה שלו . גפן טולדנו, מנהל הפרויקט, תאר את תהליך העבודה והתובנות שעלו במהלך הפיילוט והציג את תוכנית הפעולה להרחבת הפרויקט היוצא לדרך בימים אלו במסגרת מיזם משותף שיאפשר לכל העסקים הקטנים והבינוניים לטול חלק. 

במהלך המפגש העלו הנציגים הירושלמיים שאלות רבות ומאתגרות אשר זכו לתשובות מפורטות תוך התבססות על הניסיון מהשטח והידע שנצבר לאורך התהליך. היטיב לסכם זאת אחד האורחים מירושלים במילים הבאות:

 "אומרים כי מציון תצא תורה... בנושא "ירוק עסקים" יש לומר כי מבאר שבע תצא תורה..." 

טל אל על, הממונה על הפיתוח העסקי בעיריה ומיוזמי הפרויקט אומר כי זאת גאווה לעיר שמגיעים לכאן מערים אחרות על מנת ללמוד את המודל שפותח כאן בשנים האחרונות. "יירוק עסקים הינו תפיסה מרכזית באסטרטגיה שלנו לקידום וייעול עסקים בעיר. מדובר בתהליך שאנחנו מטמיעים אשר דורש סבלנות והתמדה אך כבר אנו רואים פירות מכך ועסקים רבים חוסכים ונהנים מהשינוי בתפיסה העסקית שלהם."

 

פרסום ראשון :18/11/2013 08:11:54
עדכון אחרון :18/11/2013 08:22:20
גרסה להדפסה
עדכונים אחרונים
מכרז פומבי 100/2019
מכרז לביצוע עבודות פיתוח ושדרוג תשתיות באזור התעשייה הצפוני מתחמי מכתשים ועתירות ידע בעיר באר שבע
מכרז פומבי 104/2018
יעדים, החברה העירונית לפיתוח עסקי באר-שבע בע"מ בשיתוף עם מי שבע תאגיד אזורי למים וביוב בע"מ מזמינים בזאת לקבל הצעות למכרז פומבי 104/2018- מכרז לביצוע עבודות פיתוח ושדרוג תשתיות ברחובות פנחס החוצב ויוסף הבורסקאי בעיר באר-שבע.
מסמכי המכרז יו